Ayça Akın (@aycakn )

Ayça Akın

Bio Yazar | Mentor | İletişim Uzmanı | İlişki & Evlilik Danışmanı | Konuşmacı | Küresel Sosyal Farkındalık Ödüllü Aktivist | Sapyoseksüel | aycaakin.com |
Location İstanbul, Türkiye
Tweets 20,1K
Followers 20,2K
Following 1,2K
Account created 03-07-2013 17:01:51
ID 1566233900

Twitter Web App : İki sohbetten sonra kadın/erkek konuyu cinselliğe getirenlere lafı yapıştırıyorum ben;"Cinsel hayat yok sende herhalde hep dilinde..."Arkadaş, maşşşaallah hepsinin de cevabı aynı;

"Yoo.. Benim MÜKEMMEL bir cinsel hayatım var."

Memlekette herkesin MÜKEMMEL bi cinsel hayatı var.

Twitter Web App : Erkeklerin ilişkilerde yaptığı en büyük hata. Öyle büyük hata ki olacağı varsa da o dk. bitiyor. Bir, iki sohbetten sonra konuyu cinselliğe getirmek! Burdan fena kaybediyorsunuz! Yeni tanıştığınız bir kadınla EN AZ ON GÜN cinsellik konuşmayın. Bunu yapın,o kadın size kendi gelir.

Twitter Web App : Bir kadın olarak söylüyorum, ben hemcinsleriminin çoğuyla baş edemiyorum. Çıkarlarına aykırı bir fikir söyle, eğitimlisi de eğitimsizi de anında çirkefe bağlıyor. Ben kıskançlığın, fesatlığın, hazımsızlığın hasını hemcinslerimden gördüm. Bu yüzden kadın arkadaşlarım azdır benim.

Twitter Web App : T• Siz halk gözüyle bakıyorsunuz ben danışman + yazar gözüyle "VAKA" gözüyle analiz ederek bakıyorum. Farkımız var.

Twitter Web App : Bir ilişkide olması gereken her şey var. İlişki her iki taraf için de her anlamda tatmin edici, taraflar mutlu.

Aynı evi de paylaşıyorsunuz...(ya da paylaşmıyorsunuz)

Bu durumda...

Twitter Web App : Hani son zamanlarda merhaba diyen adamı bile ayy yetişin taciz ediliyorum deyip deşifre edenler var ya...peki ben şimdi tecavüze mi uğramış oldum bu durumda? 😂😂😂Bir insan/adam gayet medenice(!) yazabilir, amacını medenice (!) söyleyebilir ki bana göre netlik olgunluktur.

Twitter Web App : SÖZDE feminist olduğunu iddia edenlerin yaş ortalaması dikkatinizi çekiyor mu? :) Çoğu ergen!! Bu da demek oluyor ki doldurmalarla feminist oluyorlar. Bir iki gerçek feminist yazar adı veriyorum "haberin var mı bunlardan?" diyorum olmak zorunda mı "farkındalığım var" diyor :))

Twitter Web App : Tek taraflı biten ilişkilerin ardından şu cümle çok sık kullanılıyor; "onu süründüreceğim"

Mantık basit; sizi istemeyen biriyle siz neden uğraşıp zaman ve enerji harcıyorsunuz? Neden onu orada bırakıp önünüze bakmıyorsunuz?

Çünkü aslında sorununuz onunla değil, kendinizle.

Twitter Web App : Gösteriş, bir insanın kültürel zayıflığını yansıtma halidir.

Konfüçyüs

Twitter Web App : Ataerkillikten şikayet edenlerin

"Adam ol da sözünü geçir"
"Adam ol da bana sahip çık"
"Erkek değil misin tabii ki sen tamir edeceksin"
"Ayy böceeek, Ahmet yetiş yaaaaaaa"

demeleri...

Bu çelişkiyi anlamak imkansız :)

Beyin pelte.

Twitter Web App : Kalust Şalcıoğlu Ahahahaha olabileceklere hazırsan olur yalnız şu an(!) uygulamalı düşünmüyorum peşin söyleyeyim😂

Yalnız "değişmeyen tek şey değişimdir." demiş Heraklitos. Yani kendime çok da güvenmiyorum 😂😂😂😂

Twitter Web App : Kalust Şalcıoğlu Sevgili Fortçu,

Sen yine de prezervatif kullanman gereken durumları iyi belirle. Prezervatif bölgesel kullanılır ama sadece o bölgede değil.

Öptü seni hocan

Twitter Web App : Size bir soru.

"Taciz" nerede başlar? Yani hangi yaklaşımlar hangi noktadan sonra tacize girer?

Twitter Web App : "Zamanın kıymetini bilin - bilelim" diye diye zamanı geçirdiniz. Zamanın kıymetini bilmeyin, onu yaşayarak içini doldurun.

#ayçaakın