Mahir Ünal (@mahirunal )

Mahir Ünal

Bio AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili / Deputy Chairman of Justice and Development Party, MP for Kahramanmaraş
Location Ankara-Kahramanmaraş
Tweets 5,6K
Followers 683,8K
Following 1,7K
Account created 14-12-2010 20:19:21
ID 226685119

iPhone : Türkiye ekonomisine karşı geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen yoğun kur saldırısına rağmen, kurumsal kapasitesiyle,güçlü ve sıkı mali politikalarıyla, milletiyle birlikte giriştiği topyekûn mücadeleyle faizi düşürdü, enflasyonu yeniden tek haneye indirmeyi başardı.#SonundaKazanacağız

iPhone : Hatay'ın Belen ilçesinde askeri aracı devrilmesi sonucu oluşan elim kazada şehadete ulaşan 2 kahraman askerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum.

iPhone : Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan: Millet olarak gerekirse ser veririz ama istiklalimizden ve onurumuzdan kesinlikle taviz vermeyiz.

  • Start Video

iPhone : Sayın Cumhurbaşkanımızın açılış konuşmasıyla başlayan 27. Dönem 3. Yasama Yılı ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Milletvekillerimize Gazi Meclis çatısı altındaki yoğun çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum.

iPhone : Cumhurbaşkanımız Erdoğan, TBMM 27. Dönem 3. Yasama Yılı Açılış Toplantısı’nda konuşuyor… pscp.tv/w/cGM6AzFWR1F2…

iPhone : Sinema ve tiyatro camiasının önemli isimlerinden Tarık Ünlüoğlu'nun vefatını teessürle öğrendik, kendisine Allah'tan rahmet, yakınları ve tüm sanat dünyasına sabır ve başsağlığı diliyorum.

Periscope : TBMM 27. Dönem 3. Yasama Yılı açılışında A Haber’de gündemi değerlendiriyoruz... pscp.tv/w/cGMexzMyMTY2…

iPhone : “Dengelenme, Değişim, Disiplin” prensipleriyle tanımladığımız Yeni Ekonomi Programı’nın ilk yılını tamamladık.

Enflasyon ve cari açıkla mücadele başta olmak üzere çoğu alanda beklenenden öte başarı sağladık. Bugün, yeni bir başarı hikayesi için ikinci yıl başlangıcını yaptık.

iPhone : Mücadele alanlarımızın başında yine enflasyon gelecek. Ekonomideki hedeflerimize ulaşmanın yolunun, enflasyonu yüzde 5’in altında tutmaktan geçtiğini biliyoruz. 2019 yılındaki kazanımlarımızı çok daha ileri taşıyacak politika ve tedbirlerle hedeflerimize ulaşacağız.

iPhone : Dengelenme dönemini başarı ile sürdürürken, İnşallah ülkemiz için sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme sürecine de giriyoruz.

2020’den başlayarak program boyunca yıllık %5 büyümeyi hedefliyoruz. Bu büyüme oranına, ihracat ve katma değerli üretimi önceleyerek ulaşacağız

iPhone : Dengelenme döneminin ilk yılını pozitif büyümenin yanında cari fazla rekoru ile geride bırakıyoruz. Cari açık meselesini, ekonomimiz için yük olmaktan çıkaracağız.

Cari dengeyi güçlendiren, stratejik hedefleri destekleyen ve üretimi önceleyen kapsamlı politika setimiz hazır.

iPhone : 17 yıldır olduğu gibi, yeni dönemde de bütçe açığı konusunda disiplini elden bırakmayacağız.

Ekonomide arzu ettiğimiz değişimi sağlamak için bütçe imkanlarını koruyacağız. Yüzde 3’lük üst limiti aşmayacağız.

iPhone : Büyüme hedeflerimizle birlikte, istihdamda da kısa zamanda toparlamayı sağlayacağız.

Bazı önemli sektörlerdeki canlanmanın yanında, atacağımız önemli adımlarla istihdamda program sonundaki hedefimiz olan tek haneli rakamı yakalayacağız.

iPhone : Önümüzdeki dönem boyunca finansal istikrarı güçlendirmek için etkin bir ajanda uygulayacağız.

Kredi kanallarının sağlıklı bir yapıya kavuşması, dolarizasyon ile mücadele ve tasarrufların artırılması için reform adımlarını hayata geçireceğiz.

iPhone : Oy verirken Kürt oluyoruz
Oğlumuzu isteyince Hain oldunuz diyorlar.

  • Start Video

iPhone : Silivri açıklarında meydana gelen #deprem nedeniyle başta İstanbul olmak üzere çevre illerde de aynı korkuyu hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

iPhone : Ahirete irtihalinin yedinci yılında, eşsiz türküleriyle gönüllerimize dokunan, Anadolumuzun sesini sazında buluşturmuş büyük ozanımız #NeşetErtaşı saygı ve hürmetle anıyorum.

iPhone : Adanamızda Yüreğir ilçemizde çevik kuvvet ekiplerimizi taşıyan servis aracına bu sabah yapılan hain saldırıyı kınıyorum. Tesellimiz can kaybı yaşanmamış olması ve yaralılarımızın durumunun iyi olması. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun diliyorum.

iPhone : Cumhurbaşkanımız Erdoğan, "Nefret Söylemiyle Mücadele" temalı etkinlikte konuşuyor... pscp.tv/w/cFtVgjFWR1F2…