MEB (@tcmeb )

MEB

Bio Millî Eğitim Bakanlığı Resmi Sayfası (Official Twitter Page of Ministry of National Education of Turkey)
Tweets 4,0K
Followers 559,3K
Following 25
Account created 30-10-2013 11:25:44
ID 2164603921

iPhone : Kalplerimiz Mehmetçiklerimizle ile birlikte atıyor.

Şanlıurfa ve Sivas’taki öğrencilerimiz, Barış Pınarı Harekatında görev yapan Mehmetçiklerimiz için el ele verdi.

Haber👉🏻 bit.ly/315F5PL

iPhone : Bugün, tarihi Tophane-i Amire binasında Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Dönüşüm Toplantısı ve Sergi açılışına katıldım.
İlki, 1945’te Beyoğlu’nda kurulan Olgunlaşma Enstitüleri, geçmişte Türk İğnesinin Mucizesi olarak tanımlanmıştı. MEB Olgunlaşma Enstitüleri

iPhone : Sayın Bakanımız Ziya Selçuk: “Dünya pazarına açılmak için Olgunlaşma Enstitülerimizde dönüşüm çalışmaları başlatılmıştır. Gelenekle yeniliğin ahenginde çalışmalarımız sadelikle, derinlikle yapılandırılacaktır.”

iPhone : Türk iğnesinin mucizesi Olgunlaşma Enstitülerinde yeni bir dönem başlıyor...

  • Start Video

Twitter Web App : Mesleki eğitim merkezlerine ilgi artıyor.

Bakan Selçuk: Son bir yıldır bu merkezlerimizi güçlendirmek ve kapasitelerini artırmak için önemli adımlar attık. Kısa sürede sağlanan yüzde 62lik öğrenci artışı hepimizi mutlu eden bir sonuç.

haber👉🏻bit.ly/32cgUAy

iPhone : Barış Pınarı harekâtı için sınırda olan Türk ordusunun kahraman evlatları Milli Eğitim Bakanlığı'nın her ferdinin duaları sizinle.
#ÖğretmenlerMehmetçiğinYanında

iPhone : Kız çocuklarına söylediklerim ve söyleyeceklerim vardı. Bugün buna vesile olsun. Her birinin önünde eğilip tek tek, gözlerinin içine bakarak anlatmak isterdim. Söyleyeceklerimi kendi sesimle duyurmak istedim. Siz de onlara anlatın ki güzel yaşasınlar. #seniyiyseniyiyiz

  • Start Video

iPhone : Türkiye Cumhuriyeti, #BarışPınarıHarekatı’nı bölgedeki her bebek huzur ve barış ortamında doğsun diye başlatmıştır.

Akçakale’de şehit düşen vatandaşlarımızdan birinin bebek olması acımızı katlamıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum.

Twitter Web App : Bir sözlükten çok daha fazlası... Kullanıcılara Türk işaret diline dair her şeyi sunan eğitim portalı tid.meb.gov.tr yayında.

Haber👉 bit.ly/3231OwR

Twitter Web App : Bakan Selçuk, temaslarda bulunmak için gittiği Azerbaycanda Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Haber👉🏻 bit.ly/2q3AGjz

iPhone : Barış Pınarı Harekatı ile,

Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz.
Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız.
Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız.

iPhone : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın #BarışPınarıHarekatının başlama emrini verdiği an...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı olarak harekatta görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birine muvaffakiyetler diliyoruz.

  • Start Video

iPhone : Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır.

Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

iPhone : Dualarımız, sınırlarımızın yanı başında yer alan terör unsurlarına karşı mücadele veren Kahraman Mehmetçiklerimizle...

İnanıyorum ki #BarışPınarıHarekatı bölgemizin huzuruna ve güvenliğine vesile olacaktır.

iPhone : Şimdi okullarımıza basketbol sahaları kuruyoruz, sonra çocuklarımıza HEY saatleriyle bunun için gerekli vakti sağlayacağız. Okul bahçesindeki her pota, vaktini doğru kullanan, spora yönelen, yeteneğini erken keşfeden gençler demektir.

iPhone : Her çocuğun yolculuğunu değerli kılmak, rehberi olmak görevimiz. Ücretsiz destekleme-yetiştirme kurslarına destek için ünitelere göre 5, 6, 7. sınıflara 1140 soruluk kaynak kitap hazırladık. bit.ly/2pShl4D linkten ulaşabilir, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz:)

Twitter Web App : Bakan Selçuk, Pakistan Federal Eğitim, Mesleki Eğitim ve Ulusal Miras Bakanı Mahmood ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasındaki eğitim konuları ele alındı.

Haber👉🏻bit.ly/33mOBQ7