Ziya Selçuk (@ziyaselcuk )

Ziya Selçuk

Bio T.C. Milli Eğitim Bakanı
Tweets 1,0K
Followers 875,0K
Following 248
Account created 18-10-2010 10:33:06
ID 204277565

Android : Türkiye Cumhuriyeti, #BarışPınarıHarekatı’nı bölgedeki her bebek huzur ve barış ortamında doğsun diye başlatmıştır.

Akçakale’de şehit düşen vatandaşlarımızdan birinin bebek olması acımızı katlamıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum.

Android : Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır.

Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

Android : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın #BarışPınarıHarekatının başlama emrini verdiği an...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı olarak harekatta görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birine muvaffakiyetler diliyoruz.

  • Start Video

Android : Dualarımız, sınırlarımızın yanı başında yer alan terör unsurlarına karşı mücadele veren Kahraman Mehmetçiklerimizle...

İnanıyorum ki #BarışPınarıHarekatı bölgemizin huzuruna ve güvenliğine vesile olacaktır.

Android : Şimdi okullarımıza basketbol sahaları kuruyoruz, sonra çocuklarımıza HEY saatleriyle bunun için gerekli vakti sağlayacağız. Okul bahçesindeki her pota, vaktini doğru kullanan, spora yönelen, yeteneğini erken keşfeden gençler demektir.

Android : 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda okul öncesi eğitim almamış çocuklara ulaşmak için Benim Oyun Sandığım adlı eğitim seti ve takvim hazırlandı. Sandıklar 26 pilot ildeki aileler için yola çıktı.

Haber👉🏻 bit.ly/2pSOpJP

#Eğitim2023

Android : Her çocuğun yolculuğunu değerli kılmak, rehberi olmak görevimiz. Ücretsiz destekleme-yetiştirme kurslarına destek için ünitelere göre 5, 6, 7. sınıflara 1140 soruluk kaynak kitap hazırladık. bit.ly/2pShl4D linkten ulaşabilir, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz:)

Android : Çocukla oynar, nitelikli vakit geçirir ve çocukluğuna eşlik ederseniz; bir ülkenin geleceği için önemli yatırımlardan birini yapmış olursunuz.Bu oyun sandığı ve eğitim takvimi bunun için.Pilot uygulama ile 26 ildeyiz, hedefimiz erken çocuklukta ulaşamadığımız ailenin kalmaması...

Android : Değişen dildir, değişen harflerdir, değişen ülkelerdir. Değişmeyen öğretmenin gönlünden çocuğun kalbine akan niyet ve bilgidir. Dünyanın bütün öğrenen öğretmenlerinin Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun.
#dünyaöğretmenlergünü

Android : Pergel’le birlikte binlerce okul kapılarını hayvanlara açtı. “Hayvanları sev, onların haklarını bil ve koru’ demek yetmiyor.Bir çocuk diyor ki; ‘Siz de bizim okuldaki kedimizi görseniz.’Keşke görsem, keşke görsek.O zaman hiç demezdik, bugün hayvan hakları günü diye.#hayvanhakları

Android : Birlik olmayı, takım olmayı, rakip olmayı, her koşulda dostluğu, bir amaç için koşmayı ve hep beraber sevinmeyi sporun birleştirici gücüyle gösterin öğretmenim...

Kaybedenin olmadığı, kalplerimizin aynı heyecanla attığı bir turnuva; Türkiye Öğretmenler Kupası... Sizinleyiz.

  • Start Video

Android : Hatay’dan gelen acı haber ile yüreğimiz yandı.

Belen’de operasyona giden askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize şifa diliyorum.

Milletimizin başı sağ olsun.

Android : Çocuğun gördüğü, duyduğu, şahit olduğu, maruz kaldığı her türlü şiddet yaşam boyu sırtında taşıyacağı ağır bir yüktür. Günün birinde kullanma ihtimali ise sırtına yüklediğimiz yük kadardır. Şiddete hayır diyeceksek, bütün gücümüzle ve hep beraber diyeceğiz.

Android : Şair haklıymış: “Gökyüzü gibi bir şeymiş bu çocukluk, hiçbir yere gitmiyormuş.” Bugün gökyüzüne bakıp çocukluğumuzu bulma günü.#DünyaÇocukGünü

  • Start Video

Android : MEB bünyesinde Patent, Faydalı Model ve Tasarım Ofisi kurularak, çalışma ekibi belirlendi. Bakanlığımızın bu konudaki yetkilileri Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığında ilk eğitimlerini tamamladı. Eğitimler tüm illerdeki öğretmenlerimiz dahil edilerek yaygınlaştırılacak.

Android : Birçok buluş ve yenilik için “Patenti Türkiye’dedir” cümlesini duyacaksak; bu, okul sıralarında patent, faydalı model ve tasarım çalışan çocuklarımızla olacak. Ofisimiz kuruldu, yetkili eğitimleri tamam, sıra öğretmen eğitiminde. Hedeflediğimiz takvimde planladığımız noktadayız.

Android : Hakkari Derecik’deki kazada yüreğimiz yandı. Kardeş olan öğrencilerimiz Sümeyye ve Zilan’a Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Tedavi gören evlatlarımızın bir an önce sağlıklarına kavuşması, bu acıların tekrar yaşanmaması duamızdır.